Учені підрахували, що від чверті до половини жінок старше 40-45 років мають проблеми зі сном. Чим старша жінка, тим менше виробляються статеві гормони у яєчниках, а труднощі із засинанням посилюються. При клімаксі, тобто після цілковитого припинення менструацій, безсоння стає ще більш поширеним. Жінки скаржаться також на надто ранні пробудження.
Причини безсоння при менопаузі можна класифікувати як гормональні і психологічні. Перші мають більше значення, оскільки брак статевих гормонів напряму впливає на якість сну. Прогестерон є природним снодійним, естрогени також полегшують засинання ввечері та підтримують нормальну тривалість сну впродовж 8 годин. Якщо жіночих гормонів стає замало, сон порушується. Крім того, на тлі браку прогестинів та естрогенів погіршується засвоєння магнію, який сприяє заспокоєнню і розслабленню м’язів.
Поганий сон при менопаузі – це ще й наслідок переживань жінки щодо втрати молодості й відповідних змін у зовнішності, щодо набору надлишкової маси тіла, стрибків артеріального тиску тощо (психологічні причини). Надмірна збудливість нервової системи і нестійкість настрою під час клімаксу теж зумовлені віковими гормональними змінами.
Від безсоння жінки у період менопаузи зазвичай купують снодійні препарати, але їх відгуки свідчать, що вони не завжди залишаються задоволені. Виникає денна сонливість, звикання… Інша справа – Менопейс Найт, який поєднує в собі всі переваги класичної рецептури оригінальних таблеток Менопейс з додаванням екстрактів ромашки та хмелю. Тобто Менопейс Найт – це не снодійне, а полівітамінно-мінеральний комплекс з підвищеною дозою вітаміну Д та особливими речовинами, що сприяють покращенню стану гормональної системи та нормалізації сну. Менопейс Найт застосовується в періоди безсоння ввечері замість всіх інших комплексів Менопейс.