Чоловічий клімакс

Що таке чоловічий клімакс

менопейс menopace

Клімакс буває не тільки у жінок, а й у чоловіків. Це андропауза, або частковий андрогенний дефіцит, що виникає з віком. Чоловічий клімакс також зумовлений поступовим зменшенням в організми статевих гормонів, насамперед тестостерону. Підраховано, що після 30–40 років рівень цього гормону знижується приблизно на 1–2% за рік, а в середньому за життя — на 51%*. Якщо брати за діагностичний критерій кількість вільного тестостерону у крові, то можна зауважити, що у 10% чоловіків віком 40–60 років і у 30% віком від 60–80 років є андрогенна недостатність. Чоловічий клімакс – це не хвороба, а стан, при якому виникає низка симптомів того, що організму бракує тестостерону.

Як проявляється чоловічий клімакс

Рівень тестостерону неоднаковий у різних людей одного і того ж віку. Усе залежить від способу життя, наявності супутніх захворювань, шкідливих звичок, спадковості. Прояви чоловічого клімаксу теж різні:

  • гарячі припливи, незрозумілі епізоди пітливості;
  • безсоння, нервозність, пригніченість, дратівливість, млявість;
  • зниження сили і фізичної активності, болі у м’язах та суглобах;
  • поява зайвої ваги з локалізацію на животі;
  • зниження інтересу до сексу або сексуального бажання, проблеми з потенцією (зниження сили ерекції або її відсутність);
  • розвиток простатиту, гіперплазії передміхурової залози, аденоми простати (утруднене сечовиділення, біль);
  • зниження якості оргазму та порушення сім’явиверження (еякуляції);
  • нездатність зачати дитину.

Скільки триває чоловічий клімакс

Якщо під чоловічим клімаксом мати на увазі поступове зниження рівня тестостерону і маскулінності, то цей процес триває кілька десятиліть. Зазвичай зміни в організмі під час настання андропаузи відбуваються плавно і без значного погіршення самопочуття через припливи, як це стається у жінок.

Чоловічий клімакс і психологічний стан

У період вікового зниження рівня тестостерону чоловіки зазвичай найбільше переймаються зниженням потенції. Цей факт вони сприймають як ознаку старості, що наближається, а це негативно впливає на їхній психологічний стан. Усвідомлення того, що клімакс неминучий, провокує апатію, страхи, тривожність і депресію. Чоловік відчуває ослаблення пам’яті й концентрації уваги, знижуються його мотивація та продуктивність роботи, падає самооцінка і загальний життєвий тонус. У такій ситуації потрібна підтримка близьких людей і медична допомога, адже головне при андропаузі – якомога довше зберегти здоров’я інших органів і систем, на які негативно впливає брак тестостерону.

Чоловічий клімакс як з ним боротися

Для лікування чоловічого клімаксу існують препарати, що стимулюють вироблення тестостерону та інших гормонів. Боротися з наслідками андропаузи також допомагає замісна терапія препаратами тестостерону. Щоправда, їх може призначити лише лікар-андролог, оскільки вони мають серйозні протипоказання та побічні ефекти.  Є переконливі докази позитивного впливу таких ліків органи-мішені у чоловіків, що старіють, однак результатів їх тривалого застосування ще замало. Учені наразі досліджують ризик замісної терапії андрогенами для серцево-судинної системи і передміхурової залози.

*Щеплев П.А., Гарин Н.Н. Андропауза – актуальная проблема современной андрологии // Международный эндокринологический журнал, 2008, № 4 (16).

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace

Читайте також

Біль у молочних залозах при клімаксі

Біль у молочних залозах при клімаксіПри переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Вузлова міома матки при клімаксі

Вузлова міома матки при клімаксіСеред гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Затяжні місячні при клімаксі

Затяжні місячні при клімаксіБільшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Які симптоми вагітності при наближенні клімаксу?

Які симптоми вагітності при наближенні клімаксу?Затримка менструації у жінки віком понад 40 років змушує її добряче похвилюватися: це вагітність чи вже клімакс? Розвіяти сумніви і встановити істину досить просто за…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

©MENOPACE, 2021

менопейс menopace
Меню