Біль у молочних залозах при клімаксі

боль в молочной железе при климаксе

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні неприємні симптоми. А чи болять груди при клімаксі?

Симптоми та причини болю в молочних залозах при клімаксі

Біль у грудях у жінок частіше за все зумовлений циклічними гормональними коливаннями. Так, за кілька днів до менструації молочні залози нагрубають і починають боліти. Це наслідок певного збільшення у цей період гормону пролактину. Потім, з настанням місячних, баланс гормонів змінюється і біль поступово вщухає. Цей механізм щомісяця діє як у молодих жінок, так і у тих, кому понад 40 років.

Після 45-50 років відбувається поступове зниження рівня всіх статевих гормонів.  У більшості жінок залозиста тканина у грудях заміщується жировою, менструації стають рідшими, тому циклічний біль і нагрубання  у молочних залозах минають. Так відбувається у нормі, помірна болісність у грудях при клімаксі у разі циклічних збоїв зберігається 1-2 роки, а потім щезає разом з місячними.

У деяких жінок, які наближаються до менопаузи, виникають спонтанні, нециклічні болі у грудях. Це також наслідок гормонального дисбалансу, до якого молочні залози дуже чутливі. Жінки можуть скаржитися на відчуття важкості та біль, що ниє, пече, коле, давить. У декого при настанні клімаксу болять соски та зони ареол, змінюється їхня чутливість.

Грудні залози при клімаксі болять як обидві, так і якась одна. Це відчуття може локалізуватися в різних місцях: під пахвами, з правого або з лівого боку. Часто воно посилюється при різких рухах і натисканні.  Дискомфорт у молочних залозах може супроводжуватися приливами жару.

Найчастіше біль у грудях при клімаксі виникає внаслідок:

 • сильних стресів, що збивають гормональний фон;
 • тривалого прийому певних лікарських засобів;
 • наявності доброякісних і злоякісних пухлин.

Іноді причина болю в грудях криється не в молочних залозах. Приміром, ендокринні захворювання, що вражають щитоподібну залозу і гіпофіз, можуть супроводжуватися підвищеним синтезу пролактину. Це також буває причиною стійкого болю. Так саме можуть проявлятися міокардит, ішемічна хвороба серця, міокардіодистрофія, кардіалгія та кардіопатія.

Лікування болю в грудях при клімаксі

До захворювань молочних залоз при клімаксі більш схильні жінки, які палять, вживають алкоголь, робили багато абортів, не народжували дітей, а також особи з ожирінням та спадковою схильністю до певних недуг.

Несприятливими ознаками є:

 • зміна форми молочної залози, її асиметрія;
 • втягнення соска всередину;
 • виділення з соска;
 • зморщування шкіри;
 • збільшення лімфатичних вузлів ;
 • ущільнення, які можна відчути пальцями.
симптоми проблем із молочною залозою
самообстеження молочних залоз

У більшості випадків жінка здатна сама виявити у себе новоутворення. Для цього раз на місяць  рекомендується проводити самообстеження, методику якого легко знайти в інтернеті.

У віці понад 40 років необхідно раз на рік консультуватися з лікарем-мамологом. За потреби він призначить  комплексне обстеження:

 • УЗД молочних залоз. Ця процедура дає змогу діагностувати запальні процеси, кісти, вузли (і діагностувати мастопатію, фіброзно-кістозну мастопатію тощо);
 • рентгенівське дослідження молочних залоз (мамографію). Ця методика допомагає оцінити структуру жирової, сполучної і залозистої тканини;
 • цитологічне обстеження виділень з сосків. Так можна знайти атипові клітини;
 • дуктографію при виділенні з сосків. Це дає змогу оглянути молочні протоки;
 • біопсію при підозрі на онкопатологію. За допомогою тонкої голки лікар бере зразок тканини для гістологічного дослідження.

Зазвичай зміни у грудях доброякісні й не становлять загрози життю при своєчасному лікуванні. Навіть рак молочної залози – це не вирок. Якщо діагностувати його на початку розвитку і провести терапію за сучасними методиками, можна позбутися цього недугу на багато років.

Загальні рекомендації при болях у грудях при клімаксі

Щоб зменшити біль у молочних залозах при переході до менопаузи, потрібно насамперед дотримуватися здорового способу життя. Йдеться про достатню фізичну активність, уникання стресів і правильне  харчування, що забезпечує організм вітамінами та мікроелементами.

Будь-яке лікування має призначити лікар після огляду, опитування і обстеження. Комусь може знадобитися транквілізатор, антигіпертензивний засіб, снодійне тощо. А комусь позбутися болю в молочних залозах і припливів допоможе менопаузальна (замісна) гормональна терапія. Її призначають зазвичай на п’ять років під періодичним контролем лікаря.

До універсальних засобів, які підходять всім жінкам після 45 років, належать Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс. Ці полівітамінно-мінеральні комплекси створені компанією «Вітабіотикс» (Велика Британія) спеціально для жінок, які переживають перехід до клімаксу. Щоб він був легким, не супроводжувався болем у грудях та іншими симптомами (припливи, пітливість, прискорене серцебиття, дратівливість тощо), ці засоби містять фітоестрогени.

Соєві та інші рослинні екстракти у складі Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс діють подібно до жіночих статевих гормонів, але більш м’яко та делікатно, тому вони не мають побічних ефектів, властивих препаратам замісної терапії. Обидва засоби досить давно представлені в аптеках України і мають схвальні відгуки як лікарів, так і їхніх вдячних пацієнток.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також
узловая миома матки

Вузлова міома матки при клімаксі

Серед гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися вони починають у репродуктивному…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню