Боль в молочных железах при климаксе

боль в молочной железе при климаксе

При переходе к менопаузе организм женщины претерпевает гормональные изменения, связанные с постепенным угасанием репродуктивной функции. Сокращается синтез половых гормонов прогестерона и эстрогенов, соотношение между ними становятся нестабильным. Это провоцирует разные неприятные симптомы, например, боль в груди при климаксе. Болит ли грудь при климаксе?

Симптомы и причины болей в молочных железах при климаксе

Біль у грудях у жінок частіше за все зумовлений циклічними гормональними коливаннями. Так, за кілька днів до менструації молочні залози нагрубають і починають боліти. Це наслідок певного збільшення у цей період гормону пролактину. Потім, з настанням місячних, баланс гормонів змінюється і біль поступово вщухає. Цей механізм щомісяця діє як у молодих жінок, так і у тих, кому понад 40 років.

Після 45-50 років відбувається поступове зниження рівня всіх статевих гормонів.  У більшості жінок залозиста тканина у грудях заміщується жировою, менструації стають рідшими, тому циклічний біль і нагрубання  у молочних залозах минають. Так відбувається у нормі, помірна болісність у грудях при клімаксі у разі циклічних збоїв зберігається 1-2 роки, а потім щезає разом з місячними.

У деяких жінок, які наближаються до менопаузи, виникають спонтанні, нециклічні болі у грудях. Це також наслідок гормонального дисбалансу, до якого молочні залози дуже чутливі. Жінки можуть скаржитися на відчуття важкості та біль, що ниє, пече, коле, давить. У декого при настанні клімаксу болять соски та зони ареол, змінюється їхня чутливість.

Грудні залози при клімаксі болять як обидві, так і якась одна. Це відчуття може локалізуватися в різних місцях: під пахвами, з правого або з лівого боку. Часто воно посилюється при різких рухах і натисканні.  Дискомфорт у молочних залозах може супроводжуватися приливами жару.

Найчастіше біль у грудях при клімаксі виникає внаслідок:

 • сильних стресів, що збивають гормональний фон;
 • тривалого прийому певних лікарських засобів;
 • наявності доброякісних і злоякісних пухлин.

Іноді причина болю в грудях криється не в молочних залозах. Приміром, ендокринні захворювання, що вражають щитоподібну залозу і гіпофіз, можуть супроводжуватися підвищеним синтезу пролактину. Це також буває причиною стійкого болю. Так саме можуть проявлятися міокардит, ішемічна хвороба серця, міокардіодистрофія, кардіалгія та кардіопатія.

Лечение боли в груди при климаксе

До захворювань молочних залоз при клімаксі більш схильні жінки, які палять, вживають алкоголь, робили багато абортів, не народжували дітей, а також особи з ожирінням та спадковою схильністю до певних недуг.

Несприятливими ознаками є:

 • зміна форми молочної залози, її асиметрія;
 • втягнення соска всередину;
 • виділення з соска;
 • зморщування шкіри;
 • збільшення лімфатичних вузлів ;
 • ущільнення, які можна відчути пальцями.
проблемы с молочной железой
самообстеження молочних залоз

У більшості випадків жінка здатна сама виявити у себе новоутворення. Для цього раз на місяць  рекомендується проводити самообстеження, методику якого легко знайти в інтернеті.

У віці понад 40 років необхідно раз на рік консультуватися з лікарем-мамологом. За потреби він призначить  комплексне обстеження:

 • УЗД молочних залоз. Ця процедура дає змогу діагностувати запальні процеси, кісти, вузли (і діагностувати мастопатію, фіброзно-кістозну мастопатію тощо);
 • рентгенівське дослідження молочних залоз (мамографію). Ця методика допомагає оцінити структуру жирової, сполучної і залозистої тканини;
 • цитологічне обстеження виділень з сосків. Так можна знайти атипові клітини;
 • дуктографію при виділенні з сосків. Це дає змогу оглянути молочні протоки;
 • біопсію при підозрі на онкопатологію. За допомогою тонкої голки лікар бере зразок тканини для гістологічного дослідження.

Зазвичай зміни у грудях доброякісні й не становлять загрози життю при своєчасному лікуванні. Навіть рак молочної залози – це не вирок. Якщо діагностувати його на початку розвитку і провести терапію за сучасними методиками, можна позбутися цього недугу на багато років.

Общие рекомендации при болях в груди при климаксе

Щоб зменшити біль у молочних залозах при переході до менопаузи, потрібно насамперед дотримуватися здорового способу життя. Йдеться про достатню фізичну активність, уникання стресів і правильне  харчування, що забезпечує організм вітамінами та мікроелементами.

Будь-яке лікування має призначити лікар після огляду, опитування і обстеження. Комусь може знадобитися транквілізатор, антигіпертензивний засіб, снодійне тощо. А комусь позбутися болю в молочних залозах і припливів допоможе менопаузальна (замісна) гормональна терапія. Її призначають зазвичай на п’ять років під періодичним контролем лікаря.

До універсальних засобів, які підходять всім жінкам після 45 років, належать Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс. Ці полівітамінно-мінеральні комплекси створені компанією «Вітабіотикс» (Велика Британія) спеціально для жінок, які переживають перехід до клімаксу. Щоб він був легким, не супроводжувався болем у грудях та іншими симптомами (припливи, пітливість, прискорене серцебиття, дратівливість тощо), ці засоби містять фітоестрогени.

Соєві та інші рослинні екстракти у складі Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс діють подібно до жіночих статевих гормонів, але більш м’яко та делікатно, тому вони не мають побічних ефектів, властивих препаратам замісної терапії. Обидва засоби досить давно представлені в аптеках України і мають схвальні відгуки як лікарів, так і їхніх вдячних пацієнток.

Читайте также

Питание при климаксе

Питание при климаксе: правильная диета и меню на неделюТо, как женщина выглядит в 20 лет, зависит от того, что ей дано природой А вот внешность и самочувствие после 40 лет…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Гормональный дисбаланс

Человеческий организм не зря сравнивают с космосом. Как звезд, галактик, планет, туманностей, комет и черных дыр во Вселенной, в нем тоже очень много всего: органы, системы, разные ткани и клетки,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
узловая миома матки

Узловая миома матки при климаксе

Среди гинекологических заболеваний широко распространена узловая миома матки (другие названия лейомиома, фибромиома). По разным данным один или несколько миоматозных узлов имеется у 32–70 % женщин. Формироваться они начинают в репродуктивном…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Менопейс награда Королевы Великобритании за инновации

Menopace від Vitabiotics | Поможет во время менопаузы

На правах рекламы. Диетические добавки. Не являются лекарственными средствами. Производитель: Витабиотикс, Соединенное Королевство. Представитель: Представительство «Дельта Медикел Промоушнз АГ», 08132, Украина, Киевская обл., г. Вишневое, ул. Черновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Под выражением “№1 в Великобритании” подразумевается тот факт, что производитель ВИТАБИОТИКС является лидером в денежном измерении и в упаковках по продажам из аптек в Великобритании в категории витамины. Источник: The Nielsen Company. Период: 52 недели до 1 декабря 2018 года.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини. “Остеопороз – безмолвный костный “вор””. Восточноевропейский журнал внутренней и семейной медицины, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасиэшвили Харьковский национальный медицинский университет. Кафедра общей практико-семейной медицины и внутренней медицины.

Menu