Затримка місячних при клімаксі

месячные при климаксе

У жінок віком після 40 років може траплятися затримка місячних. Це буває ознакою того, що розпочалася гормональна перебудова організму – перехід до клімаксу. Такий стан речей є нормальним і природним. Однак у цьому віці не можна також виключити і настання вагітності. Отже, треба проконсультуватися з фахівцем, перевірити стан свого здоров’я.

Особливості менструального циклу при клімаксі

Синтез статевих гормонів в організмі жінки з віком зменшується поступово, впродовж 1-5 років. Клімакс природним шляхом ніколи не настає раптово. Процес згасання репродуктивної функції відбувається від 40 до 60 років, а затримки місячних перед клімаксом на різний термін можуть тривати впродовж кількох років. Тут все дуже індивідуально і багато в чому визначається спадковістю. Менструації можуть ставати частішими, зникати на один чи кілька місяців, а потім на якийсь час відновлюватися знову.

Існує три періоди клімаксу: перименопауза, менопауза і постменопауза. У першому з них, який розпочинається в 40-45 років, у більшості жінок менструації відбуваються циклічно, як завжди.  Причина місячних при переході до менопаузи, як і раніше, – це гормонально зумовлене відторгнення внутрішньої оболонки матки за відсутності у ній заплідненої яйцеклітини. Тобто місячні при клімаксі, на початковій його стадії нічим не відрізняються від звичайних. Про наближення клімаксу можуть свідчити насамперед зміни в психологічно-емоційному стані: підвищена тривожність, дратівливість, різкі перепади настрою тощо.

А от менструація чи інші  кров’янисті виділення після настання клімаксу (в постменопаузі), коли її не було півроку і більше, – це привід негайно звернутися до лікаря. Така поява місячних після дуже довгої затримки свідчить не про повернення молодості, а про розвиток серйозного гінекологічного захворювання, що може бути небезпечним для здоров’я і життя.

Причини затримки місячних при клімаксі

Причини затримки місячних пов’язані з тим, що в організмі жінки виснажується певний обмежений запас фолікулів, з яких щомісяця має формуватися яйцеклітина. До того ж не кожного місяця відбувається овуляція, тобто зріла яйцеклітини не завжди звільняється з фолікула. Це абсолютно нормально, тож немає підстав для хвилювання. Щоправда, оскільки ендокринна система не припиняє повністю виробляти гормони (естрогени, прогестерон), потрібні для функціонування репродуктивної  системи, можливість овуляції і природного зачаття все ще існує. Тож чому може бути затримка місячних – слід визначати за допомогою лікаря-гінеколога.

нормальный уровень эстрогена

Симптоми затримки місячних при клімаксі

Головна ознака затримки місячних під час поступового переходу до клімаксу – їх відсутність у визначений термін. Згодом, коли менструація відновлюється, вона може бути менш інтенсивною і тривалою або, навпаки, надто рясною і затяжною (не 3-4 дні, як раніше, а 5-7).

Фахівці виділяють три типи затримки місячних на початку клімаксу:

  • У менструальному циклі зберігається майже цілковитий порядок, затримки можливі на кілька днів. Обсяг менструальних виділень скорочується поступово, стає мізерним, а потім місячні зовсім припиняються.  Це ознаки здорового функціонування організму з поступовим і плавним згасанням дітородної функції.
  • Регулярність місячного циклу порушена, затримки трапляються постійно на 1-2 місяці. Менструації мають різні проміжки і можуть бути як рясними, так і мізерними. Інколи бувають просто незначні кров’янисті виділення, і місячні зникають на досить тривалий період. Так проявляється дисбаланс гормональної системи, «стрибки» рівня статевих гормонів. Подібний стан не означає, що є якісь захворювання. Ймовірно, це наслідки індивідуальних особливостей організму жінки. Щоб розвіяти сумніви, краще за все проконсультуватися з лікарем.
  • Трапляється одноразова затримка місячних, після якої менструальний цикл повністю припиняється. Місячні більше не відновлюються.

Яка затримка місячних є нормою?

Норми затримки місячних як такої при переході до клімаксу не існує. Скільки може тривати ця затримка, жінка може прогнозувати за тим, як свого часу відбувався перехід до менопаузи у її матері, бабусі, інших найближчих родичок.

У більшості випадків менструальних виділень може не бути від 20 днів до 3 місяців. Потім вони можуть з’явитися знову, але також матимуть нерегулярний характер. Якщо місячних немає понад три місяці, це може  бути ознакою настання менопаузи. Йдеться про повне припинення функціонування яєчників і відсутність у жінки дітородної функції.  Остаточний перехід до клімаксу у нормі припадає на вік в середньому 47-53 роки. У постменопаузі, коли менструації були відсутні протягом 1 року, їх відновлення після такої затримки виключене.

Лікування менструальних порушень при клімаксі

Що робити при затримці місячних? Це питання турбує всіх жінок, які мають таку проблему, незалежно від віку. Щоб отримати на нього правильну відповідь, слід звернутися до лікаря-гінеколога та пройти ряд обстежень:

  • УЗД.
  • Гістологічний аналіз.
  • Кольпоскопія.
  • Мазок на мікрофлору.
  • Пап-тест.
  • Аналіз крові, сечі, певних гормонів тощо.
  • Інфекційний скринінг за наявності ознак запалення.

Якщо за результатами обстежень виявиться, що затримка пов’язана саме з наближенням клімаксу, не варто впадати у відчай. Існує спосіб продовжити місячні при клімаксі, а отже – і молодість на кілька років. Звісно, шансів обманути природу немає, але їй можна допомогти оберігати організм жінки від вікових змін. Це досить просто: треба раціонально харчуватися, робити фізичні вправи, уникати стресів та приймати вітамінно-мінеральний комплекс Менопейс Оріджинал або Менопейс Плюс британської компанії «Вітабіотикс».

Серед усіх ознак початку клімаксу найбільш неприємні не затримки місячних, а припливи, коли обличчя червоніє, а тіло кидає в жар, виступає рясний піт. Не варто чекати на їх появу. Якщо ще у 38–40 років ви помічаєте за собою перші прояви наближення клімаксу, як от зміни настрою, дратівливість, сльозливість, розпочинайте приймати курсами Менопейс Оріджинал хоча б двічі на рік (краще – раз на квартал).

Цей вітамінно-мінеральний комплекс створений спеціально для жінок, що входять у період менопаузи. Він містить вітаміни групи В, які нормалізують усі функції нервової системи; комплекс магнію з вітаміном В6, що захищає організм від наслідків стресів, допомагає позбутися безсоння, збільшує синтез гормону доброго настрою серотоніну; вітамін Е – потужний антиоксидант, що перешкоджає утворенню зморшок і появі приливів. Але головний компонент Менопейс Оріджинал – це бор, який природним шляхом підвищує рівень статевих гормонів.

Менопейс Оріджинал сприяє збереженню і подовженню регулярного менструального циклу, запобігає затримкам місячних та появі припливів, якщо їх кількість не перевищує 10 на добу. Жінкам, які переживають до 20 припливів на добу і мають інші ознаки клімактеричного синдрому, краще підійде Менопейс Плюс, формула якого додатково посилена рослинними компонентами, що діють подібно до естрогенів жіночого організму.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню