Артеріальний тиск при клімаксі

артериальное давление при климаксе

На початку клімактеричних змін, тобто у віці 40 років, коли менструації ще регулярні, артеріальний тиск у жінок, як правило, не підвищений. Однак відбувається поступове зменшення кількості прогестерону та естрогенів, а ці гормони впливають на стінки судин, підтримуючи тиск у нормі. Коли їх стає замало, тиск зростає. Підвищується він і через те, що внаслідок браку статевих гормонів у жінок змінюється фігура: більше жиру стає в ділянці живота, як у чоловіків. Такий перерозподіл жирової тканини, зумовлений гормональними змінами, теж провокує зростання артеріального тиску.  Більш як у 50% жінок він стає зависоким саме з настанням клімаксу. У цей період солона їжа може провокувати появу набряків і підвищення тиску, чого раніше не було.

Відчути підвищення тиску можна не завжди, лише іноді  він проявляється головним болем. У більшості ж випадків, особливо на початку клімаксу, високий тиск ніяк не проявляється, хоча шкодить організму жінки.

Які норми тиску і пульсу при клімаксі

Незалежно від віку і наявності чи відсутності клімаксу, оптимальний артеріальний тиск становить 120/80 мм рт. ст., нормальний  – 130/85 мм рт. ст., а високий – 140/90 мм рт. ст. і вище. Навіть незначне постійне підвищення артеріального тиску та його «стрибки» з часом спровокують важкі серцево-судинні захворювання.

Нормальний пульс – це 60—80 ударів серця за хвилину. Якщо він становить 100 ударів за хвилину, це вже потенційно небезпечна тахікардія. Є зв’язок між артеріальним тиском і пульсом: наприклад, коли перший різко падає, другий зростає.

Низький тиск і клімакс

Якщо у жінки змолоду й у зрілому віці тиск був знижений, то з настанням клімаксу він підвищиться. Можливо, тиск не буде надто високим, але низьким вже не залишиться. Після 40 років слід починати контролювати свій тиск – регулярно його вимірювати за допомогою тонометра. Якщо ви звикли до того, що ваш тиск десь 110/70 мм рт. ст., але іноді він стає вищим, приблизно 140/90 мм рт. ст., краще звернутися до лікаря.  Він призначить препарат для цілодобового підтримання артеріального тиску в нормі і неодмінно порадить більше рухатися, гуляти, не нервувати, не вживати жирні страви та солодощі. Такі прості зміни способу життя можуть допомогти знизити тиск і зменшити дозування ліків, які призначають для його нормалізації.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню