Артеріальний тиск при клімаксі

Початок клімаксу і тиск

менопейс menopace

На початку клімактеричних змін, тобто у віці 40 років, коли менструації ще регулярні, артеріальний тиск у жінок, як правило, не підвищений. Однак відбувається поступове зменшення кількості прогестерону та естрогенів, а ці гормони впливають на стінки судин, підтримуючи тиск у нормі. Коли їх стає замало, тиск зростає. Підвищується він і через те, що внаслідок браку статевих гормонів у жінок змінюється фігура: більше жиру стає в ділянці живота, як у чоловіків. Такий перерозподіл жирової тканини, зумовлений гормональними змінами, теж провокує зростання артеріального тиску.  Більш як у 50% жінок він стає зависоким саме з настанням клімаксу. У цей період солона їжа може провокувати появу набряків і підвищення тиску, чого раніше не було.

Відчути підвищення тиску можна не завжди, лише іноді  він проявляється головним болем. У більшості ж випадків, особливо на початку клімаксу, високий тиск ніяк не проявляється, хоча шкодить організму жінки.

Які норми тиску і пульсу при клімаксі

Незалежно від віку і наявності чи відсутності клімаксу, оптимальний артеріальний тиск становить 120/80 мм рт. ст., нормальний  – 130/85 мм рт. ст., а високий – 140/90 мм рт. ст. і вище. Навіть незначне постійне підвищення артеріального тиску та його «стрибки» з часом спровокують важкі серцево-судинні захворювання.

Нормальний пульс – це 60—80 ударів серця за хвилину. Якщо він становить 100 ударів за хвилину, це вже потенційно небезпечна тахікардія. Є зв’язок між артеріальним тиском і пульсом: наприклад, коли перший різко падає, другий зростає.

Низький тиск і клімакс

Якщо у жінки змолоду й у зрілому віці тиск був знижений, то з настанням клімаксу він підвищиться. Можливо, тиск не буде надто високим, але низьким вже не залишиться. Після 40 років слід починати контролювати свій тиск – регулярно його вимірювати за допомогою тонометра. Якщо ви звикли до того, що ваш тиск десь 110/70 мм рт. ст., але іноді він стає вищим, приблизно 140/90 мм рт. ст., краще звернутися до лікаря.  Він призначить препарат для цілодобового підтримання артеріального тиску в нормі і неодмінно порадить більше рухатися, гуляти, не нервувати, не вживати жирні страви та солодощі. Такі прості зміни способу життя можуть допомогти знизити тиск і зменшити дозування ліків, які призначають для його нормалізації.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace

Читайте також

Біль у молочних залозах при клімаксі

Біль у молочних залозах при клімаксіПри переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Вузлова міома матки при клімаксі

Вузлова міома матки при клімаксіСеред гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Затяжні місячні при клімаксі

Затяжні місячні при клімаксіБільшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

©MENOPACE, 2021

менопейс menopace
Меню