Безсоння при клімаксі

менопейс menopace

За статистикою від 25 до 50% жінок у період клімаксу скаржаться на проблеми зі сном. Причому під час пременопаузи, тобто початкового етапу переходу до клімаксу (він розпочинається  приблизно у 40 років), безсоння виникає у жінок зрідка. У перименопаузі, під час поступового згасання функції яєчників, жінки частіше відчувають труднощі із засинанням, а в постменопаузі (після остаточного припинення менструацій) їх більше турбує те, що вони прокидаються надто рано або взагалі вночі. Ще одна проблема періоду постменопаузи – хропіння і короткотривалі зупинки дихання під час сну (апное), що створює загрозу кисневого голодування клітин організму.

Причини безсоння при клімаксі

Головні причини безсоння при клімаксі пов’язані зі змінами у гормональному балансі та обміні речовин, які відбуваються з віком. У жіночому організмі стає замало статевих гормонів, які крім основних мають ще й такі функції:

  • прогестерону притаманна пряма заспокійлива дія, тому він сприяє легкому засинанню;
  • естрогени також прискорюють засинання, перешкоджають пробудженню вночі та збільшують загальну тривалість сну.

Крім того, під час менопаузи змінюється секреція мелатоніну в організмі: кількість цього гормону, який безпосередньо відповідає за міцний і здоровий сон, найвища вранці, хоча у нормі вона має бути такою ввечері. Чим більше у жінки виражені симптоми клімаксу (клімактеричний синдром), тим більше буде порушена циклічність синтезу мелатоніну і, відповідно, тим гірше вона спатиме*.

Ще одна значна причина безсоння під час клімаксу – це нічні припливи. Через відчуття жару та підвищене потовиділення жінка може прокидатися кілька разів за ніч, потім довго не спати, а на ранок почуватися сонною і знесиленою.

Як нормалізувати і поліпшити сон при клімаксі, позбутися безсоння

Для покращенню сну при клімаксі потрібно:

  • збільшити фізичні навантаження при малорухомому способі життя;
  • не їсти за 2–3 години до сну, не переїдати під час вечері;
  • не сидіти перед сном за комп’ютером чи телевізором.

Важливо, щоб у спальні було прохолодно, температура повітря має бути на вища за 20–22 °С. Розслабитися і заснути допомагає прийом теплої ванни, читання книжки тощо.

Якщо цих заходів буде недостатньо, потрібно нормалізувати гормональний баланс. Можна приймати на ніч препарат мелатоніну і спеціальний полівітамінно-мінеральний комплекс Менопейс Найт, що сприяє швидкому синтезу цього гормону, а також містить рослинні аналоги (ізофлавони сої) жіночих статевих гормонів, які теж допомагають позбутися безсоння.  Менопейс Найт можна приймати стільки часу, скільки потрібно для покращення сну.

* Мадаева И.М., Семенова Н.В., Данусевич И.Н., Колесникова Л.И. Климактерический синдром, расстройства сна и мелатонин // Эффективная фармакотерапия. Неврология, спецвыпуск «Сон и его расстройства», 2019, №4.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
узловая миома матки

Вузлова міома матки при клімаксі

Серед гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися вони починають у репродуктивному…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню