Які симптоми вагітності при наближенні клімаксу?

беременность при климаксе

Затримка менструації у жінки віком понад 40 років змушує її добряче похвилюватися: це вагітність чи вже клімакс? Розвіяти сумніви і встановити істину досить просто за допомогою тесту на вагітність та візиту до лікаря-гінеколога. Однак запитань з цього приводу виникає дуже багато.

Як відрізнити клімакс від вагітності?

Вік жінки є одним із факторів зниження здатності зачати, виносити і народити здорову дитину. Річ у тім, що кількість потенціальних яйцеклітин (фолікулів) у жіночому організмі обмежена. У 20 років в кожному менструальному циклі починають зріти до 50 фолікулів, а в 45 років – приблизно 3. І не кожен з них сформується в повноцінну яйцеклітину. Також значна частина фолікулів з віком зазнає атрезії («заростає»), що теж погіршує дітородну функцію жінки.

За даними Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM), ймовірність настання вагітності природним шляхом у кожному циклі до 30 років становить близько 25%, для жінок після 30 років цей шанс знижується до 20%, а ближче до 40 років можливість завагітніти становить всього 5% за цикл*. Всесвітня організація охорони здоров’я визначила репродуктивний вік жінки до 49 років. Отже, зачати дитину у віці 45-50 все ж таки можливо.

Пізня вагітність при поступовому переході до клімаксу, як і в молодому віці, характеризується затримкою менструації. Ймовірний також токсикоз на ранніх стадіях з нудотою і блюванням. Інші симптоми вагітності теж такі самі, як зазвичай: запаморочення, відчуття втоми, перепади настрою, депресивність, підвищена чутливість молочних залоз, незначні кров’янисті виділення (під час імплантації заплідненої яйцеклітини у матку). Чи подібні симптоми вагітності і клімаксу? Так, приблизно такі самі ознаки, крім токсикозу, бувають і при наближенні клімаксу.

На початкових стадіях вагітності або менопаузи жінка не може самостійно визначити, що саме з нею відбувається. При затримці менструації та інших змінах у самопочутті для початку можна використати тест на вагітність. При наближенні клімаксу він визначає ті ж самі гормони, що й зазвичай. Тобто слід діяти відповідно до інструкції тесту.

Згодом, за кілька тижнів, слід звернутися до лікаря. Сучасні методи обстеження дають змогу швидко поставити правильний діагноз, щоб жінка могла своєчасно ухвалити зважене рішення щодо своїх подальших дій – народжувати чи переривати вагітність, коли це можна зробити безпечно для її здоров’я.

Чи можна завагітніти під час клімаксу?

Менопауза і вагітність – поняття несумісні. Якщо клімакс вже настав, тобто менструацій немає приблизно 4-6 місяців, то зачати дитину природним шляхом неможливо. Тож на запитання «чи можна завагітніти в 55 років?» відповідь однозначна – ні.

Однак останнім часом спостерігається тенденція до того, що жінки відкладають материнство  у часі і народжують не в 20 років, як колись, а в 30-35. Причинами цього є збільшення тривалості життя, економічні фактори – прагнення отримати освіту, зробити кар’єру. Жінки свідомо планують свою вагітність, а досконалі методи контрацепції допомагають їм у цьому.

Сучасні репродуктивні технології дають змогу жінці стати матір’ю практично у будь-якому віці. Можна скористатися досягненнями екстракорпоральної медицини або заздалегідь методом кріоконсервації «заморозити» яйцеклітину, а потім запліднити її «в пробірці» та імплантувати в матку сурогатній матері, яка виносить і народить дитину. Таке немовля буде мати лише гени своєї матері (власниці яйцеклітини) та її партнера, тобто біологічно стане на 100% їхньою дитиною. Лише у такий спосіб можна стати мамою під час клімаксу.

беременность при приближении климакса

Який перебіг має вагітність у передклімактеричному періоді?

Сучасна медицина вважає «пізніми» перші пологи у жінок старше 35 років. Тобто до клімаксу ще далеко, але вагітність у цей період має певні особливості. Насамперед, йдеться про можливі ускладнення. Для жінок старшого віку збільшені такі ризики:

– спонтанне переривання вагітності, тобто втрата дитини (викидень);
– плацентарна дисфункція, передлежання або передчасне відшарування плаценти;
– розвиток прееклампсії – підвищення артеріального тиску після 20 тижня вагітності з виділенням білка у сечі (проявляється головним болем, нечіткістю зору, набряками кінцівок, печією, загальним нездужанням);
– гіпертонія, зумовлена вагітністю;
– допологова кровотеча;
– гестаційний діабет;
– передчасні пологи;
– народження мертвої дитини, особливо якщо батьку понад 45 років.

Слід усвідомлювати, що у жінки віком понад 40 років швидше за все вже є певні хронічні захворювання серцево-­судинної, сечовидільної, травної, нервової систем. А вагітність – це потужний стрес для організму, що може стати каталізатором, який прискорить і посилить їхній розвиток. Тому у цей період треба бути дуже уважними до збереження свого здоров’я і виконувати усі призначення і настанови лікарів, не відмовлятися від генетичного аналізу та інших обстежень.

Пізня вагітність несе певні ризики і для дитини. Це, приміром, дистрес під час пологів, різноманітні хромосомні відхилення, низька вага при народженні, більш низька оцінка немовляти за шкалою Апгар. Так, діти із синдромом Дауна частіше народжуються саме у матерів старшого віку, ніж у молодих.

Якщо жінка після 40 років твердо вирішила народити дитину, їй стане у пригоді полівітамінно-мінеральний комплекс для вагітних Прегнакеа Оріджинал («Вітабіотикс», Велика Британія). До його складу включено 19 компонентів. Ось властивості лише деяких з них:

Магній: сприяє зменшенню нудоти, запобігає передчасним пологам.

Вітамін C: бере участь в утворенні активних форм вітаміну D і статевих гормонів, підтримує імунітет.

Вітаміни групи В потрібні для формування нервової системи дитини.

Цинк: ключовий мікроелемент у передачі генетичної інформації, адже він бере участь у синтезі ДНК. Його дефіцит може призвести до викидня, токсикозу, недостатньої маси тіла плода при народженні, а також до розвитку вроджених вад.

Вітамін E: стимулює функції статевих залоз, запобігає викидням.

Фолієва кислота: бере участь у побудові клітин нервової системи, у процесах кровотворення та формуванні всіх органів і тканин плода. Нестача фолієвої кислоти підвищує ймовірність викидня, ризик народження недоношеної дитини та вроджених вад.

Йод: необхідний для синтезу гормонів щитоподібної залози, відповідальних за правильний розвиток мозку.

Вітамін D3 :регулює всмоктування кальцію, потрібного для росту скелета й зубів дитини. Зменшує ризик прееклампсії, гестаційного діабету, передчасних пологів.

Прегнакеа Оріджинал дуже зручно приймати – по 1 таблетці на день під час основного прийому їжі.

Якщо ж вагітність у жінки не підтвердиться і з’ясується, що зміни в її самопочутті пов’язані із наближенням клімаксу, їй у пригоді стануть інші засоби від «Вітабіотикс» — Менопейс Оріджинал  (базова формула) і Менопейс Плюс (формула, додатково посилена рослинними екстрактами). Обидва ці полівітамінно-мінеральні комплекси з рослинними екстрактами сприяють зменшенню ознак настання менопаузи – дратівливості, перепадів настрою, знесилення. А головне – припливів! Це короткочасне відчуття жару в обличчі й тілі буквально виснажує багатьох жінок, і засоби лінійки Менопейс стануть їм у пригоді.

Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс містять фітоестрогени, які дещо компенсують брак власних статевих гормонів, тому перехід до клімаксу жінка переживає легше. Неприємні симптоми зменшуються і можна радіти життю! Особливо, якщо пізня вагітність не входила до ваших планів.

* Довбенко Н. Пацієнтки старшого віку. Пізня вагітність і материнство // Акушерство, Гінекологія, Репродуктологія, 2021, № 3 (44).

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню