Місячні при клімаксі

Чи бувають при клімаксі місячні

менопейс menopace

Так, бувають. Клімакс природним шляхом ніколи не настає раптово. Процес згасання репродуктивної функції відбувається поступово, з 40 до 60 років, а припинення місячних може тривати впродовж кількох років. Тут все дуже індивідуально і багато в чом визначається спадковістю. Менструації можуть зникати на один чи кілька місяців, а потім на якийсь час відновлюватися знову. Не всі вони відбуваються з овуляцією, тобто зріла яйцеклітини не завжди звільняється з фолікула, тому здатність до зачаття дитини зменшується. Це абсолютно нормально, тож немає підстав для хвилювання.

Причина місячних при клімаксі

Причина місячних при переході до менопаузи, як і раніше, – це гормонально зумовлене відторгнення внутрішньої оболонки матки за відсутності у ній заплідненої яйцеклітини. Якщо ж клімакс вже настав, про що може свідчити відсутність менструацій впродовж півроку і більше, і раптом знову з’являються кров’янисті виділення, слід негайно звернутися до лікаря. Це можуть бути не місячні, а симптом серйозних негараздів зі статевими органами.

Рясні місячні при менопаузі

Задовго до настання менопаузи (в пременопаузі) в організмі жінки, як правило, починає знижуватися спершу вироблення такого статевого гормону, як прогестерон, а вже згодом – естрогенів. Тож на початковому етапі переходу до менопаузи утворюється відносний надлишок естрогенів порівняно зі зниженим рівнем прогестерону. Естрогени провокують розвиток гіперплазії ендометрію – збільшення товщини внутрішнього шару оболонки, що вистилає матку зсередини. Збільшена кількість цієї тканини щомісяця виводиться з організму, тому місячні при переході до менопаузи стають рясними. До того ж і менструальний цикл скорочується. Це може тривати кілька років, а потім рівень естрогенів теж знижується і місячні поступово припиняються.

Чому довго йдуть місячні при клімаксі

Тривалість місячних і у молодих жінок, і під  час переходу до клімаксу має становити не більше 7 днів. Якщо вони стали йти довше, то це вже, скоріш за все, не місячні, а маткова кровотеча. Вона може бути ознакою гінекологічного захворювання (міома, фіброміома матки, ендометріоз, гіперплазія ендометрію, онкопатологія тощо). Говорячи про тривалість наявності місячних при переході до клімаксу, слід зауважити, що вони можуть зберігатися впродовж кількох років і бути нерегулярними. Усталеної норми тут немає. У когось місячні остаточно припиняються за рік, у когось – за три або більше.

Читайте також

менопейс menopace

Заспокійливі препарати при клімаксі

Заспокійливі препарати при клімаксіЖінки у період клімаксу часто звертаються до неврологів та невропатологів зі скаргами на відчуття втоми, пригнічення, дратівливості, безсоння тощо. Залежно від характеру та ступеню інтенсивності симптомів їм…
ДЕТАЛЬНІШЕ
менопейс menopace

Гормональна терапія при клімаксі

Гормональна терапія при клімаксіМенопаузальну (замісну) гормональну терапію (МГТ) призначають, щоби частково компенсувати знижену функцію яєчників, дефіцит статевих гормонів, а отже, покращити стан жінок, забезпечити профілактику пізніх обмінних порушень (остеопороз, хвороби…
ДЕТАЛЬНІШЕ
менопейс menopace

Які вітаміни пити при клімаксі

Які вітаміни пити при клімаксіБагато міжнародних організацій та медичних товариств (FDA, FFDCA, USP, WHI, WHO) рекомендують вітамінні комплекси жінкам для корекції гормональних порушень1. Фахівці цих інституцій наголошують на тому, що…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

©MENOPACE, 2021

менопейс menopace
Меню