Припливи при клімаксі

Жінку кидає в жар

Припливи – це ознака дуже характерного для клімаксу вазомоторного порушення, тобто мимовільної реакції кровоносних судин, яка зумовлена цілим каскадом змін в організмі. Головна серед них – нестача жіночих статевих гормонів естрогенів. Припливи при клімаксі чи не найбільше знижують якість життя. Їх відчувають до 85% жінок, причому у 55% жінок вони починають з’являтися ще до початку порушення менструального циклу*.

У більшості жінок припливи тривають близько двох років. У когось їх тривалість менша, у когось – більша (іноді вона сягає 10 років). Так само різна й інтенсивність припливів.

ПРИПЛИВИ ПРИ КЛІМАКСІ ВІДЧУТТЯ

Починаються припливи при клімаксі зазвичай несподівано з відчуття жару у верхній частині грудей та обличчя, яке швидко охоплює все тіло. Це відчуття жару триває 2–3 хвилини і часто поєднується з підвищеною пітливістю, іноді – з серцебиттям, а після нього можливі озноб, тремтіння в тілі і відчуття тривоги. Припливи при клімаксі можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла, почастішанням пульсу. Зазвичай вони відбуваються по кілька разів на добу – від 1–2 до щогодинних, частіше уночі. Після припливу деякі жінки почуваються виснаженими, стривоженими.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИПЛИВУ З ОРГАНІЗМОМ ПРИ КЛІМАКСІ

Відчуття припливу жару в обличчя, голову, верхню частину тулуба виникає при клімаксі раптово. Це відбувається внаслідок пульсуючого викиду у мозку (гіпоталамусі) гормону люліберину, який впливає на центр терморегуляції і зумовлює збільшення секреції  інших гормонів та фізіологічно активних речовин, що виконують роль хімічних посередників  у міжклітинних взаємодіях (лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, норадреналіну та адреналіну). Внаслідок цього під час припливу виникає короткотривалий криз із розширенням шкірних судин голови та грудей, підвищенням температури тіла, прискоренням капілярного шкірного кровотоку.

Інтенсивність та частота припливів може відрізнятись в залежності від особливостей жіночого організму. Тому існують різні засоби для іх корекції як гормональні, так і негормональні.

*Дикке Г.Б. Менопаузальный синдром: симптомы и механизм их возникновения – ключ к пониманию альтернатив патогенетического лечения // РМЖ, 2019, №1.

Читайте також
Жінка тримає календар місячних

Затримка місячних при клімаксі

У жінок віком після 40 років може траплятися затримка місячних. Це буває ознакою того, що розпочалася гормональна перебудова організму – перехід до клімаксу. Такий стан речей є нормальним і природним.…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Дівчина п'є таблетки

Заспокійливі препарати при клімаксі

Жінки у період клімаксу часто звертаються до неврологів та невропатологів зі скаргами на відчуття втоми, пригнічення, дратівливості, безсоння тощо. Залежно від характеру та ступеню інтенсивності симптомів їм призначають препарати брому,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Менопауза

Гормональна терапія при клімаксі

Менопаузальну (замісну) гормональну терапію (МГТ) призначають, щоби частково компенсувати знижену функцію яєчників, дефіцит статевих гормонів, а отже, покращити стан жінок, забезпечити профілактику пізніх обмінних порушень (остеопороз, хвороби серця тощо). Для…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Вітаміни в капсулах і таблетках

Які вітаміни пити при клімаксі

Багато міжнародних організацій та медичних товариств (FDA, FFDCA, USP, WHI, WHO) рекомендують вітамінні комплекси жінкам для корекції гормональних порушень1. Фахівці цих інституцій наголошують на тому, що їх бажано приймати ще…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Велика Британія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.25.04.02 * Під висловом “№1 у Великій Британії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великій Британії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 7 вересня 2025 року.” **Журнал «Здоров’я України» № 11-12 (384-385), червень 2016 р.  Г.І. Резніченко, д.м.н., професор, Н. Ю. Резніченко, к.м.н., В. Ю. Потебня, к.м.н., Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України. «Негормональна корекція симптомів клімаксу у жінок». *** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

Меню
Menopace
Огляд конфіденційності

На цьому сайті використовуються файли cookie, що дозволяє нам забезпечити найкращу якість обслуговування користувачів. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнавання вас при поверненні на наш сайт та допомога нашій команді у розумінні того, які розділи сайту ви вважаєте найцікавішими та кориснішими.