Припливи при клімаксі

менопейс menopace

Припливи – це ознака дуже характерного для клімаксу вазомоторного порушення, тобто мимовільної реакції кровоносних судин, яка зумовлена цілим каскадом змін в організмі. Головна серед них – нестача жіночих статевих гормонів естрогенів. Припливи при клімаксі чи не найбільше знижують якість життя. Їх відчувають до 85% жінок, причому у 55% жінок вони починають з’являтися ще до початку порушення менструального циклу*.

У більшості жінок припливи тривають близько двох років. У когось їх тривалість менша, у когось – більша (іноді вона сягає 10 років). Так само різна й інтенсивність припливів.

ПРИПЛИВИ ПРИ КЛІМАКСІ ВІДЧУТТЯ

Починаються припливи при клімаксі зазвичай несподівано з відчуття жару у верхній частині грудей та обличчя, яке швидко охоплює все тіло. Це відчуття жару триває 2–3 хвилини і часто поєднується з підвищеною пітливістю, іноді – з серцебиттям, а після нього можливі озноб, тремтіння в тілі і відчуття тривоги. Припливи при клімаксі можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла, почастішанням пульсу. Зазвичай вони відбуваються по кілька разів на добу – від 1–2 до щогодинних, частіше уночі. Після припливу деякі жінки почуваються виснаженими, стривоженими.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИПЛИВУ З ОРГАНІЗМОМ ПРИ КЛІМАКСІ

Відчуття припливу жару в обличчя, голову, верхню частину тулуба виникає при клімаксі раптово. Це відбувається внаслідок пульсуючого викиду у мозку (гіпоталамусі) гормону люліберину, який впливає на центр терморегуляції і зумовлює збільшення секреції  інших гормонів та фізіологічно активних речовин, що виконують роль хімічних посередників  у міжклітинних взаємодіях (лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, норадреналіну та адреналіну). Внаслідок цього під час припливу виникає короткотривалий криз із розширенням шкірних судин голови та грудей, підвищенням температури тіла, прискоренням капілярного шкірного кровотоку.

Якщо у жінки не більше 10 припливів на добу та слабко виражені інші симптоми менопаузи, їй рекомендовано приймати Менопейс Оріджинал для боротьби з припливами курсами по 2-3 місяці 2-3 рази на рік. У випадку, якщо припливи трапляються частіше ніж 10 разів на добу, краще вибрати Менопейс Плюс, що містить у 10 разів більше фітоестрогенів, та допоможе упоратися з сильно вираженими симптомами клімаксу.

*Дикке Г.Б. Менопаузальный синдром: симптомы и механизм их возникновения – ключ к пониманию альтернатив патогенетического лечения // РМЖ, 2019, №1.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
узловая миома матки

Вузлова міома матки при клімаксі

Серед гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися вони починають у репродуктивному…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню