Негормональні препарати при клімаксі

естроген і фітоестроген

Жінки в Україні упереджено ставляться до менопаузальної (замісної) гормональної терапії (МГТ або ЗГТ), тому що вона має побічні ефекти і не всім підходить. Усувати прояви клімаксу вони прагнуть за допомогою негормональних засобів, що діють м’якше і краще переносяться. Деякі з них має призначати лікар, але є і такі, що жінка може придбати в аптеці без рецепта.

Сучасна негормональна терапія при клімаксі

Арсенал сучасних негормональних засобів для усунення симптомів клімаксу досить великий. До них належать як препарати синтетичного, так і природного походження. Кращі негормональні препарати при клімаксі визначено у документі під назвою «Національний консенсус щодо ведення пацієнток у клімактерії»*:

  • Засіб з гормоноподібною дією тиболон – регулятор активності естрогенів. Він має таку саму ефективність, як препарати МГТ, щодо припливів та симптомів з боку сечостатевої системи, збільшує мінеральну щільність кісткової тканини (корисно для профілактики остеопорозу), але практично не чинить негативного впливу на стан молочних залоз і ендометрію, тобто більш безпечний.
  • Прийом амінокіслоти β-аланіну дає змогу швидко, протягом лічених хвилин, зняти судинний пароксизм для усунення припливів.
  • Протисудомний препарат габапентин знижує частоту та інтенсивність вазомоторних симптомів, зокрема припливів, серцебиття і головного болю.
  • Засоби рослинного походження, що мають естрогеноподібну дію. Вони сприяють зниженню частоти та інтенсивності припливів, зумовлюють антидепресивну дію та позитивно впливають на інші прояви клімактеричного синдрому, однак при цьому не спричиняють негативної дії на ендометрій матки та молочні залози**. Такі засоби діють як антагоністи естрогену в молочних залозах і ендометрії, що перешкоджає розвитку там новоутворень і небажаних змін у тканинах (розвитку пухлин, міом, гіперплазії тощо). Водночас ці рослинні препарати стимулюють утворення потрібних організму жінки естрогенів у кістках і жировій тканині. Йдеться про засоби, що містять екстракти циміцифуги (прутняка звичайного), сої, червоної конюшини, кореня дикого ямсу, сангвінарії канадської. Аналогічну дію мають також синтетичні препарати тамоксифен і ралоксифен.

Рослинні препарати –замінники гормонів при клімаксі

Серед негормональних засобів рослинні препарати для боротьби із симптомами клімаксу дуже популярні, і недарма. Приміром, екстракт соєвих бобів у складі спеціальних комплексів Менопейс Оріджинал, Менопейс Плюс та Менопейс Найт багатий на ізофлавони. Ці речовини впливають на синтез і активність статевих гормонів та внутрішньоклітинних ферментів – ароматаз, які регулюють утворення жіночих статевих гормонів не в яєчниках, які втрачають чи вже втратили цю функцію, а в інших тканинах, зокрема в жировій***. Естрогенна дія соєвих ізофлавонів м’якша і слабкіша, ніж природних або синтетичних естрогенів. Тому її достатньо, щоби зменшити ступінь тяжкості клімактеричного синдрому, але замало, щоб чинити негативний вплив на тканини матки і молочної залози, як буває при прийомі гормональних препаратів.

*Національний консенсус щодо ведення пацієнток у клімактерії / Під ред. де Вільєрс Т., Татарчук Т.Ф. // Репродуктивна ендокринологія, 2016, №1(27).
**Колотуша В.Г. Психопатологічні прояви у жінок в перименопаузальний період та можливості їх корекції негормональними методами // Превентивна медицина. Психоневрологія, 2014, №3–4 (179–180).
***Національний консенсус щодо ведення пацієнток у клімактерії / Під ред. де Вільєрс Т., Татарчук Т.Ф. // Репродуктивна ендокринологія, 2016, №1(27).

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню