Нервозність при клімаксі

менопейс menopace

За даними наукової літератури, психоемоційні розлади при клімаксі виникають у 50–70% жінок1. Неприємні відчуття під час припливів, а також думки про наближення старості провокують у них тривогу, неспокій, страх, стрес  – аж до депресії. Це великою мірою пов’язано з тим, що у суспільстві створено культ молодості. Деякі жінки на порозі менопаузи, усвідомлюючи це, стають надмірно нервозними, дратівливими, плаксивими. Такі прояви клімаксу з’являються через вікову перебудову зони головного мозку під назвою гіпоталамус, а також через ендокринні зміни, пов’язані зі значним зменшенням кількості статевих гормонів2. Сучасна медицина має великий арсенал засобів, що ефективно усувають емоційно-психологічні розлади  при клімаксі.

Нервозність і дратівливість при клімаксі

Нервозність і дратівливість при клімаксі може бути як незначною, так і настільки вираженою, щоб порушувати повсякденну активність та знижувати якість життя жінки. Фахівці помітили, що інтенсивність та характер змін у психоемоційній сфері жінок можуть бути пов’язані з соціально-побутовими факторами. Так, якщо жінка має дітей, чоловіка, стабільну роботу, то надмірна нервозність при клімаксі їй загрожує менше, ніж жінкам, соціальне становище яких гірше за загальними уявленнями (розлучені жінки, із фінансовими труднощами, без сексуального партнера, низькою самооцінкою тощо)2.

Як позбутися дратівливості, нервозності при клімаксі

Щоб позбутися нервозності при клімаксі, треба, насамперед, змінити спосіб життя. Найкращий і універсальний засіб допомоги – підвищення фізичної активності. Піші прогулянки парком, відвідування басейну, аеробіка чи інша фізкультура вдома під бадьору музику, навіть миття вікон  чи генеральне прибирання оселі покращують настрій. Обов’язково слід позбутися шкідливих звичок: кинути палити, менше вживати алкоголю і солодощів. Також для позбавлення від дратівливості є сенс приймати рослинні антидепресанти, зокрема препарати звіробою. Корисні і засоби з валеріаною при курсовому прийомі, особливо якщо на тлі психоемоційного розладу жінка страждає на безсоння.

менопейс menopace

Для лікування дратівливості, як й інших ознак клімактеричного синдрому, застосовують також фітоестрогени, наприклад соєві ізофлавони і, безперечно, магній у комбінації з вітамінами групи В. Засоби на їхній основі сприяють усуненню різних проявів клімаксу, включно з психоемоційними розладами.

Як полегшити свій стан при клімаксі

Полегшити психологічний стан при клімаксі можна завдяки психотерапії та завдяки використанню спеціальних вітамінно-мінеральним комплексів для жінок, створених з урахуванням всіх потреб жіночого організму в період менопаузи. Мабуть, комусь для цього варто звернутися до фахівця, але більшість може впоратися з проблемою самотужки. Наприклад, комплекси Менопейс  містять у своєму складі як фітоестрогени, так і вітаміни групи В та магній. Тому це дуже зручний спосіб подбати про свій організм  під час менопаузи.

Важливо зрозуміти, що нервозність при клімаксі є наслідком вікових змін в організмі, а коли процес гормональної перебудови завершиться, все мине. Саме лише налаштування на позитив, спокійне переосмислення свого стану та вчасне усунення гормонального дефіциту, компенсація нестачі важливих вітамінів та мінералів в організмі дають добрі результати. Науковці ж наголошують, що ризик виникнення депресії зростає в 2,5 рази під час переходу до менопаузи, а потім, у постменопаузі, він знижується3.

  1. Cтолярова У.В., Хворостухина Н.Ф. Психоэмоциональные нарушения при климактерическом синдроме // Фундаментальные исследования. – 2013. – № 9 (часть 1) – С. 202-206.
  2. Дикевич Е.А. Некоторые вопросы коррекции психоэмоциональных расстройств, связанных с климаксом // РМЖ, .2007, №28
  3. Древаль А.В. Менопауза // РМЖ, 2018, №1.
менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
узловая миома матки

Вузлова міома матки при клімаксі

Серед гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися вони починають у репродуктивному…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню