Нервозність при клімаксі

Чому виникає нервозність при клімаксі

менопейс menopace

За даними наукової літератури, психоемоційні розлади при клімаксі виникають у 50–70% жінок1. Неприємні відчуття під час припливів, а також думки про наближення старості провокують у них тривогу, неспокій, страх, стрес  – аж до депресії. Це великою мірою пов’язано з тим, що у суспільстві створено культ молодості. Деякі жінки на порозі менопаузи, усвідомлюючи це, стають надмірно нервозними, дратівливими, плаксивими. Такі прояви клімаксу з’являються через вікову перебудову зони головного мозку під назвою гіпоталамус, а також через ендокринні зміни, пов’язані зі значним зменшенням кількості статевих гормонів2. Сучасна медицина має великий арсенал засобів, що ефективно усувають емоційно-психологічні розлади  при клімаксі.

Нервозність і дратівливість при клімаксі

Нервозність і дратівливість при клімаксі може бути як незначною, так і настільки вираженою, щоб порушувати повсякденну активність та знижувати якість життя жінки. Фахівці помітили, що інтенсивність та характер змін у психоемоційній сфері жінок можуть бути пов’язані з соціально-побутовими факторами. Так, якщо жінка має дітей, чоловіка, стабільну роботу, то надмірна нервозність при клімаксі їй загрожує менше, ніж жінкам, соціальне становище яких гірше за загальними уявленнями (розлучені жінки, із фінансовими труднощами, без сексуального партнера, низькою самооцінкою тощо)2.

Як позбутися дратівливості, нервозності при клімаксі

Щоб позбутися нервозності при клімаксі, треба, насамперед, змінити спосіб життя. Найкращий і універсальний засіб допомоги – підвищення фізичної активності. Піші прогулянки парком, відвідування басейну, аеробіка чи інша фізкультура вдома під бадьору музику, навіть миття вікон  чи генеральне прибирання оселі покращують настрій. Обов’язково слід позбутися шкідливих звичок: кинути палити, менше вживати алкоголю і солодощів. Також для позбавлення від дратівливості є сенс приймати рослинні антидепресанти, зокрема препарати звіробою. Корисні і засоби з валеріаною при курсовому прийомі, особливо якщо на тлі психоемоційного розладу жінка страждає на безсоння.

менопейс menopace

Для лікування дратівливості, як й інших ознак клімактеричного синдрому, застосовують також фітоестрогени, наприклад соєві ізофлавони і, безперечно, магній у комбінації з вітамінами групи В. Засоби на їхній основі сприяють усуненню різних проявів клімаксу, включно з психоемоційними розладами.

Як полегшити свій стан при клімаксі

Полегшити психологічний стан при клімаксі можна завдяки психотерапії та завдяки використанню спеціальних вітамінно-мінеральним комплексів для жінок, створених з урахуванням всіх потреб жіночого організму в період менопаузи. Мабуть, комусь для цього варто звернутися до фахівця, але більшість може впоратися з проблемою самотужки. Наприклад, комплекси Менопейс  містять у своєму складі як фітоестрогени, так і вітаміни групи В та магній. Тому це дуже зручний спосіб подбати про свій організм  під час менопаузи.

Важливо зрозуміти, що нервозність при клімаксі є наслідком вікових змін в організмі, а коли процес гормональної перебудови завершиться, все мине. Саме лише налаштування на позитив, спокійне переосмислення свого стану та вчасне усунення гормонального дефіциту, компенсація нестачі важливих вітамінів та мінералів в організмі дають добрі результати. Науковці ж наголошують, що ризик виникнення депресії зростає в 2,5 рази під час переходу до менопаузи, а потім, у постменопаузі, він знижується3.

  1. Cтолярова У.В., Хворостухина Н.Ф. Психоэмоциональные нарушения при климактерическом синдроме // Фундаментальные исследования. – 2013. – № 9 (часть 1) – С. 202-206.
  2. Дикевич Е.А. Некоторые вопросы коррекции психоэмоциональных расстройств, связанных с климаксом // РМЖ, .2007, №28
  3. Древаль А.В. Менопауза // РМЖ, 2018, №1.

Читайте також

менопейс menopace

Заспокійливі препарати при клімаксі

Заспокійливі препарати при клімаксіЖінки у період клімаксу часто звертаються до неврологів та невропатологів зі скаргами на відчуття втоми, пригнічення, дратівливості, безсоння тощо. Залежно від характеру та ступеню інтенсивності симптомів їм…
ДЕТАЛЬНІШЕ
менопейс menopace

Гормональна терапія при клімаксі

Гормональна терапія при клімаксіМенопаузальну (замісну) гормональну терапію (МГТ) призначають, щоби частково компенсувати знижену функцію яєчників, дефіцит статевих гормонів, а отже, покращити стан жінок, забезпечити профілактику пізніх обмінних порушень (остеопороз, хвороби…
ДЕТАЛЬНІШЕ
менопейс menopace

Які вітаміни пити при клімаксі

Які вітаміни пити при клімаксіБагато міжнародних організацій та медичних товариств (FDA, FFDCA, USP, WHI, WHO) рекомендують вітамінні комплекси жінкам для корекції гормональних порушень1. Фахівці цих інституцій наголошують на тому, що…
ДЕТАЛЬНІШЕ
менопейс menopace

Негормональні препарати при клімаксі

Негормональні препарати при клімаксіЖінки в Україні упереджено ставляться до менопаузальної (замісної) гормональної терапії (МГТ або ЗГТ), тому що вона має побічні ефекти і не всім підходить. Усувати прояви клімаксу вони…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

©MENOPACE, 2021

менопейс menopace
Меню