Причини припливів при клімаксі

менопейс menopace

Достеменно причина виникнення припливів при клімаксі не встановлена. Фахівці схиляються до теорії про те, що через брак естрогенів збільшується синтез норадреналіну, який впливає на терморегуляцію. Коли рівень норадреналіну в крові зростає, відбувається різке розширення кровоносних судин, що провокує відчуття припливу жару до обличчя і тіла.

ЧОМУ ПРИ КЛІМАКСІ ЧАСТО ВИНИКАЮТЬ ПРИПЛИВИ

Частота припливів при клімаксі є індивідуальною і залежить від особливостей організму. Це основний показник, що характеризує перебіг клімактеричного синдрому. Цей синдром є легким, якщо кількість припливів не перевищує 10 за добу при загальному задовільному стані і збереженні працездатності (у 15% жінок). При середній важкості клімаксу жінка відчуває до 20 припливів на добу, а також головні болі, болі в серці, погіршення загального стану (55%). При важкій формі клімактеричного синдрому припливи виникають понад 20 разів на добу, що в поєднанні з іншими симптомами призводить до часткової чи повної втрати працездатності (30%).

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ ПРИПЛИВИ ПІД ЧАС КЛІМАКСУ

Припливи під час клімаксу не тільки неприємні, а й небезпечні. Сучасні методи нейровізуалізації дали змогу встановити, що в момент припливу різко зменшується кровообіг в окремих ділянках головного мозку, зокрема в тих, що відповідають за механізми пам’яті. Це означає, що у тих зонах виникає короткочасна ішемія – кисневе голодування тканин, яке може спровокувати дегенеративні процеси – судинну деменцію та хворобу Альцгеймера (різновиди старечого недоумства)*. Жінки з важкими припливами мають також більш високий рівень артеріального тиску, що є чинником розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань.

ПРИПЛИВИ ПРИ КЛІМАКСІ: ЛІКУВАННЯ

менопейс menopace

Лікування припливів при клімаксі може призначати лікар-гінеколог або гінеколог-ендокринолог. Самостійно  починати щось приймати не варто, адже наявність припливів може свідчити не лише про клімакс, а й про інші патології:

  • гіпертонічна хвороба;
  • симптоматична гіпертензія;
  • гіпоталамічний синдром;
  • ішемічна хвороба серця;
  • цукровий діабет;
  • гіпотиреоз;
  • пухлини гіпофіза, надниркових залоз і яєчників.

Потрібно спочатку встановити, що йдеться саме про клімакс, а вже потім вибирати метод терапії припливів. Найперший серед них – це здорове харчування, забезпечення організму вітамінами та мікроелементами, наприклад бором. Досить ефективні у лікуванні припливів при клімаксі препарати рослинного походження, що містять фітоестрогени – речовини, які діють подібно до жіночих статевих гормонів. Комусь може знадобитися транквілізатор для подолання тривожності та депресії, а комусь позбутися припливів допоможе менопаузальна (замісна) гормональна терапія. Тривалість прийому гормональних препаратів має становити мінімум 5 років для профілактики більш пізніх і ще важчих, ніж припливи, наслідків клімаксу (остеопорозу, інфаркту міокарда, інсульту мозкових судин). Лікування урогенітальних розладів (сухості піхви, атрофії слизових оболонок, нетримання сечі тощо) проводиться довічно препаратами естріолу місцевої дії в формі нашкірного пластиру, вагінальних свічок та мазей**.

*Дубоссарська З.М., Грек Л.П. Концепція лікування клімактеричного періоду // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України, 2019, №2.
**Онопченко С.П. Нейроендокринні синдроми в гінекології: клініка, діагностика та лікування: навчальний посібник для самостійної роботи студентів    V-VI курсів медичного факультету та лікарів-інтернів   акушерів-гінекологів, ендокринологів, невропатологів / С.П. Онопченко. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2014. – 80 с.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
узловая миома матки

Вузлова міома матки при клімаксі

Серед гінекологічних захворювань дуже поширена вузлова міома матки (інші назви лейоміома, фіброміома). За різними даними один чи кілька міоматозних вузлів є у  32–70 % жінок. Формуватися вони починають у репродуктивному…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню