Затяжні місячні при клімаксі

климакс

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає на стан репродуктивної системи. При переході до клімаксу місячні вже не такі, як були в юності, а більш рясні, часті й тривалі.

Причини тривалих місячних при переході до клімаксу

Задовго до настання менопаузи, приблизно після 40 років, в організмі жінки починає знижуватися вироблення статевих гормонів. Спершу стає менше прогестерону, а вже згодом – естрогенів. Тож на початковому етапі переходу до клімаксу утворюється відносний надлишок естрогенів порівняно зі зниженим рівнем прогестерону.

Велика кількість естрогенів провокує розвиток гіперплазії ендометрію – збільшення товщини внутрішнього шару оболонки, що вистилає матку зсередини. Уся ця «зайва» тканина щомісяця функціонує, як зазвичай: відторгається і виводиться з організму під час місячних у вигляді менструальної кровотечі. А оскільки кількість ендометрію збільшена порівняно з нормою, менструація триває довше, ніж раніше, і обсяг крові, що виходить, також зростає.

У будь-якому випадку надто рясні й тривалі місячні – це ознаки гінекологічних захворювань. Найчастіше лікарі виявляють міому, фіброміому матки, ендометріоз, гіперплазію ендометрію, полікістоз яєчників тощо. Усе це доброякісні утворення, які не становлять загрози життю жінки. Вони лише суттєво знижують його якість. Так, у значної частини жінок діагностують ендометріоз, тобто розростання тканини ендометрію зі слизової оболонки, яка має бути всередині порожнини матки, за її межі. Якщо осередки ендометрію утворюються, наприклад, на яєчниках, це спричиняє коричневі виділення, що мажуться, до і після місячних.

Крім власне проблем з надмірно рясними й тривалими місячними під час переходу до менопаузи жінка може відчувати слабкість та важкість у ногах, стійкий біль у попереку, занепад сил. Незначні буденні фізичні навантаження стають надто важкими, з’являються задишка і біль у серці. Причини цього – різке зниження рівня гемоглобіну, оскільки він щомісяця втрачається разом і великим обсягом менструальної крові.

Тож при появі будь-яких неприємних змін у менструальному циклі слід не зволікати зі зверненням по кваліфіковану медичну допомогу.

Скільки днів можуть тривати місячні?

Як довго тривають місячні під час переходу до клімаксу – залежить від індивідуальних особливостей організму жінки. Якщо в більш молодому віці тривалість менструації у неї була, приміром, 3-4 дні, то після 40 років деякі жінки зауважують, що цей термін може становити 5-6 днів.

Незалежно від віку, тривалість місячних має бути не більше 7 днів. Якщо виділення крові  щомісяця відбувається довше, то і у молодих жінок, і у жінок середнього віку, і у тих, хто наближається до клімаксу лікар-гінеколог, скоріш за все, діагностує маткову кровотечу.  Вона не обов’язково є дуже інтенсивною. Спочатку відбуваються нібито звичайна або дещо подовжена менструація, а потім можливе тривале (впродовж 10 і більше днів) виділення незначної кількості яскраво-червоної крові. У частини жінок, навпаки, виділення настільки рясні, що навіть найбільшу нічну прокладку доводиться змінювати ледь не кожні півгодини-годину.  І це може тривати від кількох діб до тижня і більше.

У деяких випадках надто тривале виділення крові можна зупинити лише хірургічно, наприклад, за допомогою процедури роздільного гінекологічного вишкрібання стінок матки і цервікального каналу. Її проводять під загальною анестезією, але амбулаторно – за кілька годин жінка може піти додому.

нормальный уровень эстрогена

Коли закінчуються місячні?

При переході до клімаксу місячні можуть зберігатися впродовж кількох років і бути нерегулярними. Наприклад,  два місяці все гаразд, потім затримка на місяць, а потім менструації  знову відновлюються на якийсь період. Усталеної норми тут немає, все суто індивідуально і залежить від стану гормональної системи та спадковості по материнській лінії.

У значної частини жінок при переході до клімаксу інтервали між менструаціями скорочуються, кров’янисті виділення стають скудними або, навпаки, інтенсивнішими, набувають більш темного кольору, містять домішки слизу та кров’янисті згустки. Не виключені й маткові кровотечі – тривале виділення яскраво-червоної крові.

Такі порушення менструального циклу можуть тривати рік або кілька років, а потім рівень естрогенів знижується вже до критичної межі, тобто дітородна функція згасає остаточно і місячні припиняються. В ідеалі цей процес має відбуватися більш-менш плавно, без значного порушення самопочуття  жінки.

Лікування менструальних порушень при клімаксі

Щоб зменшити тривалість та інтенсивність місячних під час переходу до клімаксу, відновити нормальне самопочуття, застосовують такі засоби:

  • гемостатики, що скорочують крововтрату;
  • препарати заліза, які підвищують гемоглобін;
  • спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси з фітокомпонентами (ізофлавонами сої), які позитивно впливають на гормональний баланс організму жінок віком за 40 років.

У нашому суспільстві про клімакс говорити не заведено. Ця тема вважається своєрідним табу, а слово «клімактеричка» є лайливим. Жінки не можуть впоратися з власним організмом, який їх підводить, страждають, але не наважуються звернутися по консультацію до гінеколога. Крім того, вони побоюються, що лікар відразу призначить замісну гормональну терапію. Побутує думка, яку розділяють й деякі фахівці, що корекція гормонального фону при клімактеричному синдромі за допомогою таких лікарських засобів може збільшити ризик онкологічних захворювань. Це спірне питання, але більшість жінок не хочуть приймати гормональні препарати.

Виходом із ситуації у багатьох випадках може бути застосування Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс – негормональних вітамінно-мінеральних комплексів для жінок віком від 40 років. Кожен з цих засобів містить вітаміни, мікроелементи та рослинні екстракти, що сприяють нормалізації менструального циклу, нормалізують виділення і послаблюють симптоми менопаузи. Наприклад, комплекс магній + вітамін В6 допомагає нормалізувати роботу нервової системи – зменшити коливання настрою, усунути безсоння. Пантотенова кислота підтримує синтез статевих гормонів, вітамін Е покращує теплорегуляцію, бор теж сприяє зменшенню припливів і покращує засвоєння кальцію, що важливо для профілактики остеопорозу.

Менопейс Оріджинал містить екстракт соєвих бобів, а Менопейс Плюс – ті ж ізофлавони сої, а також екстракти зеленого чаю, шавлії та ін. Ці рослинні компоненти мають м’яку естрогеноподібну дію, тому гальмують розвиток симптомів клімаксу. Водночас ці речовини діють як антагоністи естрогену в молочних залозах і ендометрії матки, що перешкоджає розвитку там новоутворень (формуванню пухлин, міом, гіперплазії тощо).

Менопейс Оріджинал – це базова формула для жінок, у яких ознаки наближення клімаксу помірні, а Менопейс Плюс – додатково посилена, якщо жінка потерпає не тільки через рясні та тривалі місячні, а й внаслідок частих і виснажливих припливів.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню