Боль в молочных железах при климаксе

Breast Cancer

При переходе к менопаузе организм женщины претерпевает гормональные изменения, связанные с постепенным угасанием репродуктивной функции. Сокращается синтез половых гормонов прогестерона и эстрогенов, соотношение между ними становятся нестабильным. Это провоцирует разные неприятные симптомы, например, боль в груди при климаксе. Болит ли грудь при климаксе?

Симптомы и причины болей в молочных железах при климаксе

Біль у грудях у жінок частіше за все зумовлений циклічними гормональними коливаннями. Так, за кілька днів до менструації молочні залози нагрубають і починають боліти. Це наслідок певного збільшення у цей період гормону пролактину. Потім, з настанням місячних, баланс гормонів змінюється і біль поступово вщухає. Цей механізм щомісяця діє як у молодих жінок, так і у тих, кому понад 40 років.

Після 45-50 років відбувається поступове зниження рівня всіх статевих гормонів.  У більшості жінок залозиста тканина у грудях заміщується жировою, менструації стають рідшими, тому циклічний біль і нагрубання  у молочних залозах минають. Так відбувається у нормі, помірна болісність у грудях при клімаксі у разі циклічних збоїв зберігається 1-2 роки, а потім щезає разом з місячними.

У деяких жінок, які наближаються до менопаузи, виникають спонтанні, нециклічні болі у грудях. Це також наслідок гормонального дисбалансу, до якого молочні залози дуже чутливі. Жінки можуть скаржитися на відчуття важкості та біль, що ниє, пече, коле, давить. У декого при настанні клімаксу болять соски та зони ареол, змінюється їхня чутливість.

Грудні залози при клімаксі болять як обидві, так і якась одна. Це відчуття може локалізуватися в різних місцях: під пахвами, з правого або з лівого боку. Часто воно посилюється при різких рухах і натисканні.  Дискомфорт у молочних залозах може супроводжуватися приливами жару.

Найчастіше біль у грудях при клімаксі виникає внаслідок:

  • сильних стресів, що збивають гормональний фон;
  • тривалого прийому певних лікарських засобів;
  • наявності доброякісних і злоякісних пухлин.

Іноді причина болю в грудях криється не в молочних залозах. Приміром, ендокринні захворювання, що вражають щитоподібну залозу і гіпофіз, можуть супроводжуватися підвищеним синтезу пролактину. Це також буває причиною стійкого болю. Так саме можуть проявлятися міокардит, ішемічна хвороба серця, міокардіодистрофія, кардіалгія та кардіопатія.

Лечение боли в груди при климаксе

До захворювань молочних залоз при клімаксі більш схильні жінки, які палять, вживають алкоголь, робили багато абортів, не народжували дітей, а також особи з ожирінням та спадковою схильністю до певних недуг.

Несприятливими ознаками є:

  • зміна форми молочної залози, її асиметрія;
  • втягнення соска всередину;
  • виділення з соска;
  • зморщування шкіри;
  • збільшення лімфатичних вузлів ;
  • ущільнення, які можна відчути пальцями.
Симптоми проблем із молочною залозою
Самообстеження молочних залоз

У більшості випадків жінка здатна сама виявити у себе новоутворення. Для цього раз на місяць  рекомендується проводити самообстеження, методику якого легко знайти в інтернеті.

У віці понад 40 років необхідно раз на рік консультуватися з лікарем-мамологом. За потреби він призначить  комплексне обстеження:

  • УЗД молочних залоз. Ця процедура дає змогу діагностувати запальні процеси, кісти, вузли (і діагностувати мастопатію, фіброзно-кістозну мастопатію тощо);
  • рентгенівське дослідження молочних залоз (мамографію). Ця методика допомагає оцінити структуру жирової, сполучної і залозистої тканини;
  • цитологічне обстеження виділень з сосків. Так можна знайти атипові клітини;
  • дуктографію при виділенні з сосків. Це дає змогу оглянути молочні протоки;
  • біопсію при підозрі на онкопатологію. За допомогою тонкої голки лікар бере зразок тканини для гістологічного дослідження.

Зазвичай зміни у грудях доброякісні й не становлять загрози життю при своєчасному лікуванні. Навіть рак молочної залози – це не вирок. Якщо діагностувати його на початку розвитку і провести терапію за сучасними методиками, можна позбутися цього недугу на багато років.

Общие рекомендации при болях в груди при климаксе

Щоб зменшити біль у молочних залозах при переході до менопаузи, потрібно насамперед дотримуватися здорового способу життя. Йдеться про достатню фізичну активність, уникання стресів і правильне  харчування, що забезпечує організм вітамінами та мікроелементами.

Будь-яке лікування має призначити лікар після огляду, опитування і обстеження. Комусь може знадобитися транквілізатор, антигіпертензивний засіб, снодійне тощо. А комусь позбутися болю в молочних залозах і припливів допоможе менопаузальна (замісна) гормональна терапія. Її призначають зазвичай на п’ять років під періодичним контролем лікаря.

До універсальних засобів, які підходять всім жінкам після 45 років, належать Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс. Ці полівітамінно-мінеральні комплекси створені компанією «Вітабіотикс» (Велика Британія) спеціально для жінок, які переживають перехід до клімаксу. Щоб він був легким, не супроводжувався болем у грудях та іншими симптомами (припливи, пітливість, прискорене серцебиття, дратівливість тощо), ці засоби містять фітоестрогени.

Соєві та інші рослинні екстракти у складі Менопейс Оріджинал і Менопейс Плюс діють подібно до жіночих статевих гормонів, але більш м’яко та делікатно, тому вони не мають побічних ефектів, властивих препаратам замісної терапії. Обидва засоби досить давно представлені в аптеках України і мають схвальні відгуки як лікарів, так і їхніх вдячних пацієнток.

Menopace Original
Менопейс Плюс
Menopace Night
Читайте также
Полезные продукты при менопаузе

Питание при климаксе

Питание при климаксе: правильная диета и меню на неделюТо, как женщина выглядит в 20 лет, зависит от того, что ей дано природой А вот внешность и самочувствие после 40 лет…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Схема женских гормонов

Гормональный дисбаланс

Человеческий организм не зря сравнивают с космосом. Как звезд, галактик, планет, туманностей, комет и черных дыр во Вселенной, в нем тоже очень много всего: органы, системы, разные ткани и клетки,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Макет женской матки

Узловая миома матки при климаксе

Среди гинекологических заболеваний широко распространена узловая миома матки (другие названия лейомиома, фибромиома). По разным данным один или несколько миоматозных узлов имеется у 32–70 % женщин. Формироваться они начинают в репродуктивном…
ДЕТАЛЬНІШЕ
Менопейс награда Королевы Великобритании за инновации

Menopace від Vitabiotics | Поможет во время менопаузы

На правах рекламы. Диетические добавки. Не являются лекарственными средствами. Производитель: Витабиотикс, Соединенное Королевство. Представитель: Представительство «Дельта Медикел Промоушнз АГ», 08132, Украина, Киевская обл., г. Вишневое, ул. Черновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Под выражением “№1 в Великобритании” подразумевается тот факт, что производитель ВИТАБИОТИКС является лидером в денежном измерении и в упаковках по продажам из аптек в Великобритании в категории витамины. Источник: The Nielsen Company. Период: 52 недели до 1 декабря 2018 года.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини. “Остеопороз – безмолвный костный “вор””. Восточноевропейский журнал внутренней и семейной медицины, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасиэшвили Харьковский национальный медицинский университет. Кафедра общей практико-семейной медицины и внутренней медицины.

Vitabiotics
Menu
Menopace
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.