Що таке менопауза/клімакс

менопейс menopace

Перехід до менопаузи (клімаксу) – природний біологічний процес, який не настає раптово. У всьому світі це поняття використовується для характеристики змін, що відбуваються в організмі жінки, за кілька років до і після останньої менструації. Орієнтовно в 40 років у яєчниках жінки починається зменшення продукування естрогенів. Десь у 48–50 років менструації стають нерегулярними, а потім і зовсім зникають через гормональні зміни та вичерпання потенціалу яєчників з продукування яйцеклітин (фолікулів). Хоча деякі жінки не помічають ніяких змін в організмі за винятком відсутності менструації, більшість відзначають, що симптоми, які раніше передували початку місячних, повністю зникають або ж змінюється їхня інтенсивність. У частини жінок можливі різноманітні клімактеричні розлади:

  • припливи, підвищена пітливість;
  • головні болі та порушення сну;
  • перепади артеріального тиску;
  • емоційна та психологічна нестабільність;
  • вагінальні проблеми (сухість слизової піхви);
  • знесилення, зниження лібідо;
  • втрата пружності шкіри;
  • поява зайвої ваги та інше.

Для європейських жінок середній вік клімаксу – 51 рік. Однак цей показник дуже варіює: у деяких менструації припиняються у віці 40 років, у решти – близько п’ятдесяти, а у зовсім невеликої кількості жінок – навіть раніше 40 років.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ МЕНОПАУЗА ВІД ПОСТМЕНОПАУЗИ

Період переходу до менопаузи відрізняється від постменопаузи тим, що менструації ще можливі. Щоправда, інтервал між ними, як правило, збільшується зі звичайних 25–35 днів, як було в молодості, до 45–50 днів, або, навпаки, зменшується. Через деякий час циклічність менструальних циклів взагалі зникає. Буває, що місяця 2–3 менструацій немає, а потім вони знову ненадовго з’являються. Головна особливість постменопаузи в тому, що менструації припиняються остаточно.

СКІЛЬКИ РОКІВ ТРИВАЄ МЕНОПАУЗА ДО ПОСТМЕНОПАУЗИ

Зниження дітородної функції у жінок відбувається дуже поступово і в кілька етапів. Перший з них – пременопауза, яка розпочинається приблизно у 40 років і триває 6–10 років. У цей час відбувається гормональна перебудова організму. Потім розпочинається перименопауза тривалістю 2–5 років, коли гормональні зміни стають більш відчутними, з’являються або посилюються порушення менструального циклу. Наприклад, змінюється їхня тривалість: вони або трохи скорочуються, або значно подовжуються (у 10–15% жінок взагалі не порушуються). Загалом менопаузальний перехід триває у середньому від 40 до 50 років, потім настає постменопауза. Однак рівень жіночих статевих гормонів продовжує знижуватися до 60–70 років.

менопейс menopace
менопейс menopace
менопейс menopace
Читайте також

Гормональний дисбаланс

Людський організм не дарма порівнюють із космосом. Як зірок, галактик, планет, туманностей, комет та чорних дірок у Всесвіті, у ньому теж дуже багато всього: органи, системи, різні тканини та клітини,…
ДЕТАЛЬНІШЕ
болит молочная железа

Біль у молочних залозах при клімаксі

При переході до менопаузи організм жінки зазнає гормональних змін, пов’язаних із поступовим згасанням репродуктивної функції. Скорочується синтез статевих гормонів прогестерону і естрогенів, співвідношення між ними стають нестабільними. Це провокує  різні…
ДЕТАЛЬНІШЕ
климакс

Затяжні місячні при клімаксі

Більшість жінок віком понад 40 років помічають, що характер і тривалість менструацій у них починають змінюватися. Річ у тім, що в цьому віці розпочинається поступова перебудова гормональної системи, що впливає…
ДЕТАЛЬНІШЕ

Menopace від Vitabiotics | Допоможе під час менопаузи

На правах реклами. Дієтичні добавки. Не є лікарськими засобами. Виробник: Вітабіотикс, Великобританія. Представник: Представництво «Дельта Медікел Промоушнз АГ», 08132, Україна, Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола 43. DM.UA.MEN.20.09.01 * Під висловом “№1 у Великобританії» мається на увазі той факт, що виробник ВІТАБІОТИКС являється лідером в грошовому вимірі та в упаковках по продажам з аптек у Великобританії в категорії вітаміни. Джерело: The Nielsen Company. Період: 52 тижні до 1 грудня 2018 року.” ** “Остеопороз — безмолвный костный «вор»”. Схiдноєвропейський журнал внутрiшньої та сiмейної медицини, 2015, № 1. Проф. Л.М. Пасіешвілі Харківський національний медицинський університет. Кафедра загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини.

менопейс menopace
Меню